Історія Студентського Самоврядування ВНТУ розпочинається ще з лютого 1993 року, коли було створено загін по підтримці правопорядку у гуртожитках та на території університету (ЗППГУ). Саме за ініціативою студентів було прийнято рішення про створення даного загону, яке виникло на підставі нестабільності у державі. До складу загону входили ті студенти, які мали високі досягнення у спорті, мали високий рейтинг у навчанні, керувалися кодексом честі та завжди готові були допомагати, підтримувати і захищати слабших.

Подальшим розвитком студентського самоврядування стало створення інтелектуального Елітного клубу в 2000 році. Об’єднання студентів усіх факультетів (переважно магістрів) у даному клубі, відбувалось на засадах патріотизму та культурно- історичної спадщини. Студенти спільно з адміністрацією університету аналізували та виявляли проблемні ситуації, які виникали в студентському середовищі, та вирішували їх. Кроком до створення Президії Студентського Самоврядування ВНТУ (на базі інтелектуального Елітного клубу) став прояв демократизації українського суспільства – наказ Міністерства освіти і науки України (березень 2001 рік) в якому йшлось про необхідність створення органів студентського самоврядування у вищих навчальних закладах.

Ідея самоврядування почала здобувати популярність, вона все більше захоплювала великі маси молодих, та швидко реагуючих на будь-які зміни в суспільстві, людей. Вони намагалися інтенсивно використовувати можливості самоорганізації та контролю.

Втілювати ідею про логічне та організаційне оформлення студентського самоврядування у життя, почали перші співголови Президії, вони були одними з найактивніших студентів, а в подальшому стали молодими науковцями ВНТУ – це Бойко Олексій, Білинська Марина та Грабко Валентин. Потім цю ідею підхопили інші свідомі та активні студенти, і була створена нова Президія Студентського Самоврядування ВНТУ (на основі структурної одиниці – Студентської Ради Інституту). Вона представлялася двома – трьома особами в Президії.

Вперше в історії існування ОСС, Колосом Ігорем в 2010 році (завдяки співпраці з адміністрацією) було успішно затверджене фінансування. З’явилась музикальна студія, що працює і донині.

У 2014 році Президентом СтС у ВНТУ вперше стала дівчина – Франчук Катерина, студентка факультету менеджменту. Вона впровадила масштабні реформи щодо виборчого процесу в ООС та домоглася визнання ОСС на рівні університету, як єдиного органу студентського самоврядування. Завдяки цьому було відновлено та розширено фінансування студентських заходів, а також усі документи, що стосувалися студентів, затверджувались за погодженням Президента СтС. Під її керівництвом студенти вперше почали займатись фандрайзингом (пошуком коштів) на заходи, що допомогло покращити рівень культурно- масових заходів та зробило хороший піар ВНТУ.

9 лютого 2017 року було обрано нового Президента СтС ВНТУ – Кобисю Миколу, студента факультету інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем. Він активно займається громадською та волонтерською діяльністю, є головою громадської організації «Платформа Розвитку Особистості» та координатором всеукраїнської інформаційно- профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» у Вінницькій області. Також він організував платформу співпраці активної молоді районів та міст обласного значення та структурних підрозділів райдержадміністрації (виконкомів міст обласного значення) з питань сім’ї та молоді у Вінницької області. Є головним організатором Всеукраїнського фестивалю «Будь молодим – живи активно», спрямованого на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя серед молоді. Він наполегливий і цілеспрямований, завжди прагне досягати найвищих результатів, і змінювати все на краще. Під його керівництвом вже відбулися і відбуваються заходи для студентів ВНТУ, здійснено набір активних студентів до департаментів, внесені зміни в положення СтС ВНТУ, залучено нових спонсорів для фінансування заходів, також на даний момент продовжується волонтерська діяльність у ВНТУ та розглядаються інші можливості для покращення роботи студентського самоврядування.

На даний момент Президія СтС ВНТУ налічує 6 департаментів, які мають свої обов’язки, і несуть відповідальність за певну сферу діяльності:

 Інформаційний департамент;

 Культурно-масовий департамент;

 Спортивний департамент;

 Науковий департамент;

 Волонтерський департамент;

 Правовий департамент.

Назви департаментів і говорять про сферу їх діяльності, в складі кожного з них є наявна команда. Всі департаменти тісно пов’язані між собою, і працюють згуртовано, допомагають один одному, вирішують спільні завдання і проблеми, які стосуються студентського самоврядування. До складу департаментів входять активні студенти, які мають високий рейтинг у навчанні, тобто особи, які відповідальні, наполегливі і прагнуть до змін.