#стоп5130 #студентськасолідарність

fvba-scholarship💯 Народні депутати підтримали законопроект із реєстраційним номером 5130, який скасовує норму, що не менше 2/3 студентів отримують стипендії і переносить право визначати порядок їх нарахування вченим радам ВНЗ.
🔎 Даним документом вноситься зміна до Закону України «Про вищу освіту» та скасовується норма, відповідно до якої академічні стипендії повинні отримувати не менше 2/3 та не більше 75% студентів.
📌 Відповідно до підтриманого 227 голосами рішення, академічні стипендії будуть надаватись особам, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України. Частка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, встановлюється вченою радою вищого навчального закладу у межах визначеного Кабінетом Міністрів України загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, та стипендіального фонду.
❗При цьому студентам вищих навчальних закладів, які мають право на отримання соціальної стипендії і набувають право на отримання академічної, надаватиметься один вид стипендії за їх вибором.
➡ Як було обіцяно раніше, з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% — отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.

Все, що необхідно зараз зробити студентським організаціям — об’єднатися, забути всі образи і діяти консолідовано. Неважливо, Українська асоціація студентів це, чи профспілки, чи регіональні студоб’єднання чи неформальні студентські ініціативи. Не потрібно навіть нічого придумувати, треба всього лише координація. Бо сайт Мінфіну хакнули одразу після прийняття 5130, профспілки сьогодні проводять акцію, в регіонах, зокрема у Львові, де я наразі перебуваю, студенти теж організовуються. І ці процеси не зупинити. Законопроект довго стримувався, зокрема ми робили все від нас залежне, але коли прем’єр-міністр в переддень голосування на фракційних засіданнях особисто каже, що треба підтримати і є таке поняття, як партійна дисципліна, то задача ускладнюється. До речі законопроект 5130 проголосували майже у повному складі фракції: БПП, Народний фронт, Воля народу і партія Ляшка. Запам’ятайте їх)

Підтримавши даний законопроект депутати не врахували думку студентів. Тому реакція студентства має бути негайною. Студентське самоврядування ВНТУ підтримує ініціативу звернення  до Президента, Прем’єр-міністра України й керівників фракцій.

У разі, якщо вимоги не будуть почуті та підтримані, студенти готові виходити на масові акції протесту!

Голова інформаційного департаменту СтС ВНТУ Адміністратор сайту Дорога, яка веде до успіху, завжди оновлюється. Успіх — це постійний рух, а не крапка, яку можна досягти. © Ентоні Роббінс