Студентські стипендії 2017. Міфи та реальність

Наразі не стихає питання реформи студентських стипендій, що почне діяти у 2017 році. Щодня відбуваються обговорення та дискусії у різних колах.

scholarships1

За останніми даними маємо таку інформацію та пропозиції (підтверджені від представників Мінфіну та МОНу):
➖ 43% студентів-бюджетників будуть отримувати академічну стипендію;
➖ 7% студентів будуть отримувати соціальну стипендію;
➖ мінімальна стипендія дорівнюватиме 1100 грн; відмінники отримуватимуть стипендію 1600 грн;
➖ студенти природничо-технічних напрямів отримуватимуть 1400 грн; відмінники цих спеціальностей – 2036 грн.

Важливим моментом є те, що студентам-першокурсникам пропонують виплачувати стипендії не з першого семестру (після вступу до вишу), а після складання першої сесії.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що це буде абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. Кожен виш розробить СВОЇ критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету.

Міністерство передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

Із закладених у проекті бюджету 2,978 млрд грн на соціальні стипендії МОН пропонує перекинути 1,7 млрд грн на академічні (до 2 млрд уже закладених). Лілія Гриневич вважає, що це дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів.

Але це лише перші конкретні пропозиції !!! Обговорення триватимуть і надалі, але без конкретних та актуальних пропозицій студентів можемо отримати негативний для нас результат.
Тому завтра Студентське самоврядування ініціює обговорення реформи студентських стипендій на 2017 рік.
📌 КОЖЕН БАЖАЮЧИЙ СТУДЕНТ ВНТУ може прийти та долучитись до роботи о 14:10 в актовій залі 7 корпусу.