День благодійності у ВНТУ на Halloween

Історія свята Хеловін почалася багато століть тому на землях сучасної Великобританії і Північної Франції. Цю територію населяли кельтські язичницькі племена, які ділили рік на дві частини — зимову і літню. Протягом всієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Соуіна, володаря мертвих і князя тьми, на честь якого 1 листопада влаштовувався фестиваль.
За давнім повір’ям, в цю ніч відкривалися двері в потойбічний світ, і мешканці пекла проникали на землю. Вночі запалювалися багаття і приносилися жертви злим духам, щоб умилостивити їх.
Раніше це свято мало зовсім іншу назву: «Бдіння Самана». У древній Британії Саман називався Со-Вейн. У IX столітті, коли християнство поширилося на території Великобританії, ці древні традиції змішалися з ще одним святом — католицьким Днем всіх святих — All Hallows Even, який відзначали у травні. Пізніше його стали називати Hallowe’en, і, врешті-решт, — Halloween (Хеловін).

itumpmynjum
Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Невід’ємний символ Хеловіна — гарбузова голова.
У нашому університеті, Хеловін – це окрема історія на новий лад, яка присвячена благодійсності та прояву людяності, доброти.
31 жовтня, в день, коли у всьому світі молодь вдягається у страхітливі костюми й святкує Хеловін, активісти університетської команди Enactus успішно провели благодійну акцію!

rcc_nsrid48
Студенти з наполегливістю та шаленою креативністю виготовляли тематичні декорації, якими прикрасили хол 2-го корпусу ВНТУ, та напекли смачного печива, яке розмальовували глазур’ю дітки. З продажу печива було виручено 969 грн 90 коп., за ці кошти буде придбано святкові подарунки діткам з дитячого будинку на день св. Миколая.

mx7n8pkzx9c
Не залишились байдужими і студенти факультету будівництва, які організували благодійну акцію зі збору коштів для хлопчика, якому ампутували дві ноги. На заміну грошовому внеску, небайдужим пропонували пригощатись печивом, цукерками, еліксиром вдачі, а також сфотографуватись в тематичній масці.
Завдяки організатору акції, активістці студентського самоврядування Никольченко Дарині, та активістам факультету, за час проведення акції було виручено 930 грн, після чого гроші були передані матері хлопця.

fgkow-ke-j4

pmepuhqlrmk

Благодійність – це те, що дає змогу творити добро та допомагати іншим. Сподіваємось, що наша допомога хлопцеві принесе велику користь. Приємно також порадувати і маленьких діточок подарунками на день Святого Миколая, та знати, що радість дитинки, яка знайде вранці подарунок під подушкою, це наша заслуга!
Найсмачнішим печивом, затишною атмосферою, найяскравішим настроєм та чарівною казкою запам’ятався Хеловін 2016 року у ВНТУ. Адже це моторошне та веселе свято було проведена з командою активних та ініціативних студентів.
Долучайтесь до добрих справ, та не забувайте, що не лише коштовні подарунки дарують людям радість, ваша щира посмішка та невеликий вклад в благодійсність також здатні творити добрі вчинки!