Команда ВНТУ на Enactus World Cup у Канаді

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0-enactus

На Всесвітньому кубку Enactus, який проходив 28-30 вересня у Торонто, Канада, Україну представляла команда нашого Вінницького національного технічного університету.
Це уже вчетверте команда Enactus ВНТУ виходить на такий високий рівень цих престижних змагань — стає переможцем всеукраїнського чемпіонату і бере участь у ENACTUS WORLD CUP.
Цьогоріч у Всесвітньому кубку Enactus змагалися представники 32 країн світу. Наша команда увійшла в 2 лігу разом з командами з Марокко, Мексики та Ірландії.
Команда «Enactus» ВНТУ посіла 3-тє місце у своїй лізі та нагороджена кубком, а кожен учасник нагороджений медаллю «Enactus».
Ініціатор створення команди Enactus ВНТУ та її незмінний наставник — декан факультету менеджменту, професор Микола Небава.
%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0-enactus2Насамперед дві години параду національних культур. Потому урочиста церемонія відкриття змагань. Між змаганнями ранкові та вечірні сесії, форуми зустрічі з представниками країн різних континентів.
Кожній команді виділяється 25 хвилин на власне виступ. Потому команда впродовж 5 хвилин відповідає на запитання журі.
Після завершення змагань у лігах, напівфінальних та фінальних змагань відбувається офіційна церемонія нагородження та оголошення країни, яка приймає Всесвітній кубок 2017 року.
Насамкінець організаторами Всесвітнього кубку при підтримці спонсорів проводиться Всесвітня міжнародна дискотека для студентських команд з 32 країн світу.
Незмінний критерій оцінки: яка команда найефективніше використала підприємницькі дії, аби навчити людей економічно, соціально та екологічно стійко покращувати своє життя.
У 2012 році ми брали участь у Всесвітніх студентських змаганнях в США у Вашингтоні. Нагороджені пам’ятним вимпелом за 4-те місце теж у своїй лізі.
2013-го року участь у Всесвітніх студентських змаганнях в Мексиці в м. Канкун. Команда «Enactus» ВНТУ стала фіналістом Всесвітніх змагань.
В цьому сезоні журі відзначило високоякісну підготовку команди і відмінно оцінило інноваційні проекти команди. Переможними на національному рівні журі визнало два наші проекти. Проект № 1 називався «Творити аби жити». Він спрямований на задоволення потреб і створення додаткового заробітку для вимушених переселенців зі Сходу України. Основні його підпроекти – соціальна активність дітей, координаційна підтримка і забезпечення стабільного доходу. «Енергоефективний вектор змін» — це проект № 2. Реалізувавши його, наша команда змогла підвищити рівень обізнаності серед селян про заощадження і використання сучасних енергозберігаючих технологій шляхом проведення семінарів і майстер-класів в селах Вінниччини та практичного застосування набутих знань.
Еn•act•us походить від трьох слів:
entrepreneurial (підприємницький) – бачити можливості та мати талант їх використовувати;
action (дія) – бажання щось робити і зобов’язання довести справу до кінця, навіть якщо результат не гарантовано;
us (ми) – це спільнота людей, які вважають себе пов’язаними між собою в певний важливий спосіб; окремі особи, які є частиною великого цілого.
Enactus – це міжнародна організація лідерів бізнесу і студентів, що реалізують бізнес-проекти. Проектні команди Enactus створюються на базі університетів. Команди розробляють і реалізовують власні проекти, спрямовані на вирішення економічних, соціальних та екологічних  завдань. Щорічно в світі проекти Enactus охоплюють понад 2 млн осіб.
Тематика проектів Enactus включає всі 17 напрямків «Порядку денного в галузі сталого розвитку до 2030 року», прийнятої ООН. Результати успішно завершених проектів команди представляють на щорічних конкурсах Enactus. Проекти команд оцінює журі — топ-менеджери національних і міжнародних компаній.
Сьогодні Enactus у світі налічує 2,8 млн цільової аудиторії, близько 40 країн-учасниць, 65,5 тис. Enactus студентів, понад 6 тис. Enactus проектів, 1700 університетів-учасників, 450 корпоративних партнерів.

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0-enactus3

Команда Еnactus ВНТУ має свій офіс, виділений ректором Володимиром Грабком. Обов’язковою умовою для команд є представлення річного звіту тільки після ознайомлення з ним ректора університету, з його підписом на Project Verification Form, що є підтвердженням і схваленням роботи програми в нашому університеті.
Ректор ВНТУ всіляко підтримує ініціативи команди, допомагає налагоджувати зв’язки з місцевою владою та заручатись їхньою підтримкою. В цьому році таку підтримки нам надав губернатор Валерій Коровій.
Суттєву підтримку наша команда отримала для поїздки до Канади від міського голови Сергія Моргунова.
Ми отримували також від наших професорів Василя Петрука, Анатолія Ранського, Георгія Ратушняка наукові консультування, наукові екологічні експертизи проектів, підтримку в організації співпраці з будівельними фірмами.